Basketball coaches from District 14 have selected the players for postseason honors for the 2015-16 season.
In Division II, five players from Fayette County received All-District 14 honors.
From Miami Trace, sophomore Tanner Bryant was named First Team, All-District 14.
Bryant averaged 14 points per game, 7.5 rebounds per game, 3 assists and 3 steals per game.
She had a field goal shooting percentage of 43 percent. Bryant shot 32 percent from behind the three-point line and 72 percent from the foul line.
She played in all 24 games for Miami Trace who finished 21-3 on the year.
Washington freshman Hannah Haithcock was named Second Team, All-District 14.
Haithcock averaged a double-double for the season with 13.3 points and 11.1 rebounds per game.
She also averaged 1.5 assists, 3 steals and 1.8 blocked shots per game.
Haithcock shot 42 percent from the floor and 69 percent from the free throw line.
Miami Trace sophomore Victoria Fliehman was named Second Team, All-District 14.
Fliehman averaged 13.5 points, 7 rebounds and 2 steals per game.
She shot 44 percent from the field, 33 percent from three-point range and 74 percent from the free throw line in 12 games for Miami Trace.
Senior Alexis Schwartz of Miami Trace and senior Jaycie McRoberts of Washington were both named Honorable Mention, All-District 14.
Schwartz averaged 6.5 points, 5.5 rebounds and 4 assists per game.
Miami Trace won the South Central Ohio League with a record of 13-1.
McRoberts averaged 7.5 points, 3.5 rebounds and 2 assists per game.
She shot 60 percent from the free throw line.
Washington went 10-14 during the season, 5-9 in the SCOL, placing sixth.
District 14 Coaches Association
2015-16 Girls All-District
Division I & II
First Team
Madison Snyder, Hillsboro, Sr., Anya Bingman, Circleville, Sr.; Shawnee Smith, Chillicothe, Jr.; Taylor Polley, McClain, Jr.; Jordin Blakeman, Circleville, Jr.; Tanner Bryant, Miami Trace, So.; Laken Smith, Waverly, Jr.
Second Team
Osh Brown, Chillicothe, Jr.; Jill Congrove, Logan Elm, So.; Hannah Haithcock, Washington, Fr.; Caroline Thiel, Unioto, Jr.; Victoria Fliehman, Miami Trace, So.
Honorable Mention
Jasmine Jordan, Chillicothe, Sr.; Morgan Bircher, Circleville, Jr.; Madi Marsh, Hillsboro, So.; Malea Montavon, McClain, Jr.; Alexis Schwartz, Miami Trace, Sr.; Jaycie McRoberts, Washington, Sr.; Kilee Perdue, Waverly, Sr.
Division I & II Player of the Year
Madison Snyder, Hillsboro, Sr.
Division I & II Coach of the Year
Brian Bigam, Circleville
Division I & II Assistant Coach of the Year
Steve Kalinoski, Circleville
Division I & II North/South All-Star game
Anya Bingman, Circleville, representative
Madison Snyder, Hillsboro, alternate