High School Girls Regional Soccer Tournament Pairings


2018 OHSAA Girls Soccer Regional Pairings

Home Team Listed First. Dates, Locations and Times Subject to Change

Records Indicated Are as of District Final from Available Information

Rankings are from the Seventh Ohio Scholastic Soccer Coaches Association State Poll released on Monday, Oct. 15, 2018.

Division I

Region 1

No. 8 Twinsburg (19-0-0) vs. No. 1 Medina (17-0-2) at Brecksville-Broadview Heights High School, Tues., 7 p.m.

Madison (14-5-0) vs. Massillon Jackson (11-3-5) at Nordonia High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 2

No. 10 Ashland (16-3-0) vs. Toledo Notre Dame Academy (10-2-7) at Millbury Lake High School, Tues., 7 p.m.

North Royalton (6-9-4) vs. Strongsville (16-0-3) at North Ridgeville High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 3

Pickerington North (14-2-3) vs. Lewis Center Olentangy (13-3-2) at Dublin Jerome High School, Tues., 7 p.m.

No. 6 Columbus Bishop Watterson (16-1-2) vs. Dublin Jerome (15-3-1) at Westerville Central High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 4

No. 2 Beavercreek (20-0-0) vs. Cincinnati Mount Notre Dame (14-5-1) at Mason High School, Tues., 7 p.m.

No. 9 Mason (15-1-2) vs. No. 5 Loveland (15-1-3) at Monroe High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Division I State Semifinals and Championship

Region 2 vs. Region 1, Tues., Nov. 6 at TBA, 7 p.m.

Region 4 vs. Region 3, Tues., Nov. 6 at TBA, 7 p.m.

Division I State Championship: Fri., Nov. 9 at MAPFRE Stadium, TBA

Division II

Region 5

Youngstown Cardinal Mooney (13-3-4) vs. Mentor Lake Catholic (11-5-1) at Streetsboro High School, Tues., 7 p.m.

Alliance Marlington (9-6-3) vs. Richfield Revere (11-3-5) at Green High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 6

No. 3 Mansfield Madison Comprehensive (16-1-3) vs. Bay Village Bay (11-5-3) at Sandusky High School, Tues., 7 p.m.

Millbury Lake (13-5-1) vs. Wapakoneta (11-5-2) at Findlay High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 7

No. 9 Sunbury Big Walnut (12-2-4) vs. Chillicothe Unioto (14-1-3) at Bloom-Carroll High School, Tues., 7 p.m.

Warsaw River View (15-3-1) vs. New Concord John Glenn (17-2-0) at Coshocton High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 8

No. 6 Cincinnati Indian Hill (14-2-3) vs. No. 2 Cincinnati Summit Country Day (18-2-0) at Lebanon Junior High School, Tues., 7 p.m.

No. 5 Kettering Archbishop Alter (15-2-2) vs. Bellbrook (14-4-1) at Miamisburg High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Division II State Semifinals and Championship

Region 6 vs. Region 5, Tues., Nov. 6 at TBA, 7 p.m.

Region 8 vs. Region 7, Tues., Nov. 6 at TBA, 7 p.m.

Division II State Championship: Fri., Nov. 9 at MAPFRE Stadium, TBA

Division III

Region 9

Warren Champion (17-2-0) vs. No. 5 Doylestown Chippewa (17-1-1) at Ravenna High School, Tues., 7 p.m.

No. 2 Kirtland (17-2-0) vs. Canfield South Range (13-7-0) at Solon High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 10

Pemberville Eastwood (19-1-0) vs. No. 6 Findlay Liberty-Benton (17-0-1) at Perrysburg Junior High School, Tues., 7 p.m.

Archbold (14-1-4) vs. Lima Central Catholic (12-5-1) at Napoleon High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 11

Grandview Heights (15-2-2) vs. No. 8 Zanesville Bishop Rosecrans (13-2-3) at Hebron Lakewood High School, Tues., 7 p.m.

Wheelersburg (18-1-0) vs. Albany Alexander (12-4-2) at Waverly High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Region 12

Sidney Lehman Catholic (13-4-1) vs. Cincinnati Madeira (19-3-5) at Centerville Alumni Stadium, Tues., 7 p.m.

No. 3 Anna (17-0-2) vs. No. 1 Cincinnati Country Day (16-2-0) at Beavercreek High School, Tues., 7 p.m.

Regional Final: at TBA, Saturday at TBA

Division III State Semifinals and Championship

Region 2 vs. Region 1, Tues., Nov. 6 at TBA, 7 p.m.

Region 4 vs. Region 3, Tues., Nov. 6 at TBA, 7 p.m.

Division III State Championship: Fri., Nov. 9 at MAPFRE Stadium, TBA