2018 OHSAA Boys Soccer Regional Pairings
Home Team Listed First. Dates, Locations and Times Subject to Change
Records Indicated Are as of District Final from Available Information
Rankings are from the Seventh Ohio Scholastic Soccer Coaches Association State Poll released on Monday, October 15, 2018.
Division I
Region 1
Medina (14-1-4) vs. Hunting Valley University School (11-6-2) at Solon High School, Wed., 7 p.m.
North Canton Hoover (15-3-0) vs. Stow-Munroe Falls (15-2-2) at Nordonia High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 2
Toledo St. Francis DeSales (12-6-1) vs. No. 9 Sylvania Northview (15-1-3) at Millbury Lake High School, Wed., 7 p.m.
No. 1 Cleveland St. Ignatius (16-1-2) vs. Avon (14-2-3) at Brunswick High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 3
Powell Olentangy Liberty (16-2-0) vs. Pickerington North (17-1-0) at Dublin Jerome High School, Wed., 7 p.m.
No. 8 Columbus St. Charles (14-3-2) vs. Dublin Coffman (14-2-3) at Westerville Central High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 4
Cincinnati Anderson (13-3-2) vs. No. 3 Cincinnati Archbishop Moeller (16-1-3)at Lebanon Junior High School, Wed., 7 p.m.
No. 10 Cincinnati St. Xavier (13-3-3) vs. Cincinnati Turpin (14-1-3) at Monroe High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Division I State Semifinals and Championship
Region 2 vs. Region 1, Wed., Nov. 7 at TBA, 7 p.m.
Region 4 vs. Region 3, Wed., Nov. 7 at TBA, 7 p.m.
Division I State Championship: Sat., Nov. 10 at MAPFRE Stadium, TBA
Division II
Region 5
Chesterland West Geauga (12-6-1) vs. Hubbard (18-0-1) at Twinsburg High School, Wed., 7 p.m.
No. 5 Richfield Revere (14-2-3) vs. Alliance Marlington (16-1-2) at Ravenna Stadium, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 6
No. 6 Kenton (17-0-1) vs. Toledo Central Catholic (12-5-2) at Findlay High School, Wed., 8 p.m.
No. 1 Bay Village Bay (16-1-2) vs. No. 10 Lexington (14-5-0) at Wooster High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 7
The Plains Athens (17-1-1) vs. Albany Alexander (9-7-3) at Logan High School, Wed., 7 p.m.
Warsaw River View (14-6-0) vs. No. 1 Columbus St. Francis DeSales (16-3-0) at Coshocton High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 8
Bexley (12-6-0) vs. Cincinnati Archbishop McNicholas (9-8-2) at London High School, Wed., 7 p.m.
Cincinnati Summit Country Day (12-7-0) vs. Tipp City Tippecanoe (15-2-2) at Lakota West High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Division II State Semifinals and Championship
Region 6 vs. Region 5, Wed., Nov. 7 at TBA, 7 p.m.
Region 8 vs. Region 7, Wed., Nov. 7 at TBA, 7 p.m.
Division II State Championship: Sat., Nov. 10 at MAPFRE Stadium, TBA
Division III
Region 9
Mineral Ridge (16-2-0) vs. Campbell Memorial (16-3-0) at Niles McKinley High School, Wed., 7 p.m.
Kirtland (15-1-3) vs. No. 9 Kidron Central Christian (16-1-2) at Green Memorial Stadium, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 10
Van Buren (17-2-0) vs. Independence (19-0-0) at Perkins High School, Wed., 7 p.m.
Kalida (9-3-6) vs. No. 8 Archbold (18-1-0) at Findlay High School, Wed., 6 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 11
No. 10 Columbus Wellington School (14-4-1) vs. No. 5 Grandview Heights (14-2-3) at Gahanna Lincoln High School, Wed., 7 p.m.
Berlin Hiland (15-3-1) vs. South Webster (19-1-0) at Marietta College, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Region 12
No. 6 Troy Christian (15-1-1) vs. No. 3 Miamisburg Dayton Christian (17-2-1) at Centerville Alumni Stadium, Wed., 7 p.m.
Cincinnati Madeira (12-5-2) vs. No. 2 Cincinnati Seven Hills (16-1-1) at Lakota East High School, Wed., 7 p.m.
Regional Final: at TBA, Saturday at TBA
Division III State Semifinals and Championship
Region 10 vs. Region 9, Wed., Nov. 7 at TBA, TBA
Region 12 vs. Region 11, Wed., Nov. 7 at TBA, TBA
Division III State Championship: Sat., Nov. 10 at MAPFRE Stadium, TBA